Akce

Kalita: workshop a degustace filtrované kávy z pražírny Jizba

V pořadí celkem třetí workshop s kávovou tematikou v Jádru. Tentokrát je hlavním hostem workshopu pražič výběrové kávy Lukáš Kaňovský, který je zároveň tvůrcem Luhačovského překapávače. Hlavním tématem workshopu je výběrová káva a její pražení, vznik moravské kality, její výroba a příprava filtrované kávy. Během workshopu bude probíhat degustace káv z pražírny Jizba a každý si může sám kávu připravit.

Vernisáž a výstava obrazů Nikoly Urbanové

Naše první vernisáž a výstava obrazů v kavárně Jádro Cafe je tady! Když jsme otevírali kavárnu koncem září 2018, přemýšleli jsme nad tím, že do budoucna by bylo skvělé pořádat výstavy a vernisáže, případně autorská čtení a budovat tak uměleckého ducha kavárny. Netrvalo dlouho a ozvala se mladá začínající výtvarnice Nikola Urbanová, pro niž to bude první veřejná ukázka jejích prací. Obrazy budou zdobit stěny kavárny od 1. února do začátku března 2019.

Workshop domácí přípravy kávy

Jelikož se první workshop opravdu povedl, rozhodli jsme se dělat podobné akce častěji. Předpokládáme asi jednou za 2 měsíce či na objednávku. První workshop domácí přípravy kávy byl plně obsazen. Hlavním tématem bylo, jak si vybrat vhodnou kávu na doma, jak ji uchovávat a zpracovávat za co nejmenších počátečních nákladů na vybavení. Předvedli jsme si metodu french press, V60, chemex a aeropress. Maximální kapacita osob na jeden workshop je vždy 10 lidí.

Proběhlé skupinové workshopy: 9.11. 2018, 19.1. 2019